Нікополь. Комунальний дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №10 "Джерельце"

Освітній процес

Мова освітнього процесу - українська

КДНЗ № 10  "Джерельце"

Дитяча життєдіяльність передбачає педагогічно виважене поєднання організованого та самостійного, вільного типів діяльності дошкільників.

Організований тип діяльності включає ті форми освітньої роботи, через які під безпосереднім керівництвом педагога, за його участі вихованці залучаються до різноманітних видів специфічної дитячої діяльності. Зокрема:

·  до організованої ігрової діяльності - шляхом проведення дидактичних, рухливих, конструкторсько-будівельних ігор, драматизації тощо;

·  до організованої навчально-пізнавальної діяльності - через заняття, а також індивідуальну роботу, спостереження та екскурсії у природу й соціум, пізнавально-розвивальні бесіди, дидактичні ігри, елементарні досліди й дитяче експериментування у повсякденному житті;

·  до організованої трудової діяльності - у формі індивідуальних і групових трудових доручень, чергувань, колективної праці та ін.;

·  до організованої художньої діяльності - через образотворчі, музичні, літературні заняття та з художньої праці, розваги, свята, індивідуальну роботу та ін.;

·  до організованої комунікативно-мовленнєвої діяльності - за допомогою спеціальних мовленнєвих занять, бесід, розмов на особистісні та спільні теми, створення й розв’язання певних ситуацій спілкування, індивідуальної роботи у повсякденні, цілеспрямованого залучення дітей  до спілкування під час всіх форм організації життєдіяльності;

·  до організованої рухової діяльності - шляхом залучення до участі у заняттях з фізичної культури, музики,  різних форм організації дитячої праці, рухливих ігор у повсякденному житті, фізкультурних свят, розваг, походів, ранкової і гімнастики після денного сну, фізкультурних хвилинок, пауз та ін.

ПРОГРАМА РОЗВИТКУ ДИТИНИ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

"УКРАЇНСЬКЕ ДОШКІЛЛЯ"

Мета програми – розширити змістовий компонент освітньої роботи з дітьми від двох  до шести років, розкриваючи етнічні, історичні та соціокультурні  особливості Західного регіону.

Програма побудована на  принципах науковості, інтеграції, системності, комплексності, гуманізації змісту навчання та виховання.

ПРОГРАМА РОЗВИТКУ ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

"ВПЕВНЕНИЙ СТАРТ"

Програма розвитку дітей старшого дошкільного віку  «Впевнений старт» затверджена наказом МОН України №1111 від 23.11.2010 року. В ній передбачено орієнтири змістовного наповнення освітньої роботи з 5-річними дітьми. Програма націлює педагогів і батьків на особистісний розвиток дітей за  основними напрямами освітньої роботи (фізичний, мовленнєвий, пізнавальний, художнь-естетичний розвиток, організація ігрової діяльності).

БАЗОВИЙ КОМПОНЕНТ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

НОВА РЕДАКЦІЯ

Базовий компонент дошкільної освіти - це Державний стандарт дошкільної освіти України.  Він спрямовує зусілля батьків, педагогів, психологів на розвиток творчого потенціалу дитини.