Нікополь. Комунальний дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №10 "Джерельце"

Сторінка логопеда

Подольська Тетяна Василівна

вчитель - логопед,

Освіта: вища педагогічна, Слов'янський державний педагогічний інстітут, 1991рік

Спеціальність за дипломом: Олігофренопедагогіка і логопедія

Кваліфікація за дипломом: вчитель і логопед допоміжної школи, олігофренопедагог

дошкільних закладів

Стаж педагогічної роботи: 27 років

Стаж роботи за спеціальністю: 23 роки

Підвищення кваліфікації: курси 2016 р., при ДОІППО, посвідчення № 152від 11.01.2016р.

Кваліфікаційна категорія:, дата присвоєння: спеціаліст вищої категорії, 2012 рік

Кредо :"Доброзичливе відношення до людей, компетентність і творчий підхід в роботі, постійний  професійний     розвиток себе як особистості. Працювати так, щоб дітям біля тебе було комфортно і затишно."

"Люблю те, що роблю і йду вперед крок за кроком".

Тема над якою працюю. « Нейропсихологічний інструментарій в роботі  логопеда».

Нейропсихологічна корекція спрямована на стимуляцію розвитку і формування злагодженої, скоординованої діяльності різних структур мозку. За допомогою спеціально розроблених рухових вправ і розвиваючих ігор стимулюється формування певних компонентів психічної діяльності: регуляція і контроль психічної діяльності, моторні навички, зорове, слухове, просторове сприйняття та багато інших З погляду нейропсихології, основна стратегія корекційно-розвивального навчання полягає в «вирощуванні» слабкої ланки при опорі на сильні ланки (використання різних аналізаторів з опорою на провідний аналізатор ) у процесі спеціально організованої спільної діяльності учня і логопеда. Наприклад: використовуємо опору на зоровий і тактильний аналізатор і розвиваємо навички, пов'язані зі слуховим каналом сприйняття.

При використанні нейропсихологічних методів у молодших школярів розвиваються всі необхідні психічні функції, особливо довільність. У процесі занять учні виробляють уміння слідувати правилам, розвивають мовлення, уяву, просторові уявлення, дрібну моторику, сприйняття, увагу, пам'ять, логічне мислення - все, що необхідно для оволодіння  мовою.

Нейропсихологічні прийоми не тільки роблять логопедичні заняття веселими і цікавими, вносять певний елемент змагання в процес навчання, що підвищує мотивацію до занять з логопедом  але й   підвищують грамотність дошкільників старшого віку  та молодших школярів.